Gdzie kupić kardigan?

Kardigan damski Swoją nazwę zawdzięczają hrabiemu Cardigan, angielskiemu generałowi, który lekką brygadę kawalerii brytyjskiej poprowadził w bitwie pod Bałaklawą podczas wojny krymskiej i który, nie chcąc zmarznąć, poprosił o dodatkową odzież, którą mógłby założyć pod mundur. W ten sposób powstał kardigan – sweter, w klasycznym wydaniu, zapinany na guziki i z dwoma kieszeniami.

Dziś, oczywiście, kardigany damskie, męskie czy dla najmłodszych to prawdziwa feeria barw, ogromna liczba wzorów i fasonów. To także ogromna konkurencja, jeżeli chodzi o liczbę sklepów stacjonarnych, portali aukcyjnych czy sklepów online, w których można kupić kardigany. Gdzie kupować i na co zwrócić szczególną uwagę?

Kupujemy kardigan – gdzie i jaki wybrać?

Kardigany damskie to oferta znacznej liczby sklepów (zobacz np. kardigany w sklepie e-Lady). Różnią się one pod względem ceny, jakości, składu materiałów. Oczywiście, ze względów ekonomicznych można pokusić się o kupno kardiganu przez portal aukcyjny, gdzie niską ceną kuszą zwłaszcza chińskie produkty. Decydując się na taką opcję zwróćmy uwagę na skład materiałów, a jeżeli go nie ma poprośmy o niego, a także na opinie sprzedawcy. Jeżeli nic nie budzi naszych wątpliwości, kupujmy śmiało.

W ofercie kardiganów damskich można również przebierać w sklepach. Przewagą tego typu zakupów jest oczywiście możliwość sprawdzenia składu, dotknięcia materiału czy przymierzenie swetra. Opcja ta może, lecz nie musi, być dużo bardziej kosztowna od zakupów online.

Niezależnie od tego na którą formę zakupów się zdecydujemy postawmy na jakość. Jeden porządny kardigan w szafie to takie samo absolutne must have jak mała czarna, które pozwoli nam na różne modowe stylizacje.